Już w uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca o 19.00, odbędzie się Koncert Uwielbienia „Siedlce dla Jezusa – Mój Tata, mój bohater”. To już trzecia edycja tego wydarzenia w Siedlcach. W tym roku na płycie lodowiska OSiRu przy B. Prusa 6, zagra zespół NA NOWO. Ten wieczór będzie duchową ucztą dla słuchaczy oraz osób pragnących włączyć się w modlitwę uwielbienia.

Oprawę muzyczną Koncertu Uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” poprowadzi warszawski zespół „NA NOWO”. Tworzą go wyjątkowe osoby. Skład zespołu to muzycy i wokaliści tryskający energią i niespotykanym apetytem na życie. Każdy z nich posiada bogate doświadczenie muzyczne, co przejawia się w kreatywności, muzykalności i łatwości ich współpracy. Każde spotkanie z publicznością jest dla nich świętem pełnym radości, zostawiającym po sobie wyjątkowy ślad.

W czasie koncertu ze świadectwem nawrócenia wystąpi modelka Anna Golędzinowska znana z pokazów mody, jak również z programów we włoskiej telewizji. Podzieli się świadectwem nawrócenia oraz doświadczeniem drogi chrześcijańskiego życia.

Koncert zwieńczony zostanie Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota odnowy w Duchu Świętym pod przewodnictwem ks. Sebastiana Biska. Odnosząc się do tematu tegorocznego koncertu, adoracja będzie miała szczególny rys prowadzący do dostrzeżenia ojcostwa Boga oraz ojcostwa ziemskiego. Modlitwą wstawienniczą otoczymy wszystkich ojców zebranych na płycie lodowiska.

Każdego roku organizatorzy koncertu uwielbienia wyznaczają cel pomocy potrzebującym. W czasie wydarzenia będzie możliwość wsparcia szczytnego celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom. Zostanie zorganizowana kwesta na rzecz rozwijającego się „Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci” w Siedlcach.

Szczególnym miejscem w czasie koncertu będzie „Strefa malucha” – miejsce przygotowane  szczególnie dla dzieci. Pod okiem wolontariuszy będą mogły one wziąć udział w grach i zabawach. Dla uczestników koncertu przewidziana jest także miła niespodzianka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ks. Bp Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce .

Przygotowaniem koncertu połączonego z uwielbieniem Jezusa zajmuje się Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, Fundacja Nasza Szkoła, Parafia Jana Pawła II oraz Wspólnota Jednego Ducha.

Koncert Uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” będzie transmitowany w Internecie na profilu facebookowym oraz na kanale YouTube – Siedlce dla Jezusa. Informacje dotyczące wydarzenia znaleźć możemy na www.SiedlceDlaJezusa.pl.

W ubiegłych latach wydarzenie przyciągnęło ok 3 tys. siedlczan z różnych grup wiekowych – najliczniej zebrała się młodzież oraz rodziny z małymi dziećmi.

Wydarzenie wspiera liczne grono darczyńców i sponsorów oraz wolontariuszy. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” współfinansowane jest także ze środków publicznych Miasta Siedlce w postaci małych grantów przeznaczonych na nagłośnienie koncertu.