Za nami już dziewiąty Orszak Trzech Króli w Siedlcach. To był czas radosnego przeżywania Uroczystości Objawienia Pańskiego w gronie licznych Siedlczan i przybyłych gości.

Orszak Trzech Króli rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą w kościele pw. św. Stanisława i zakończył w siedleckiej katedrze pokłonem Trzech Króli. Na drodze orszak odwiedził Króla Heroda i jego dworzan. Orszakowi wskazywała drogę „Gwiazda” za którą w królewskim powozie zaprzężonym w piękne kare konie jechali królowie. Dalej podążali harcerze niosąc sztandary i zastępy dzieci wcielające się w rolę dwórek i rycerzy poszczególnych orszaków królewskich. Na orszak przybyli także zaproszeni goście, Prezydent Miasta Siedlce z delegacją oraz Jego Ekscelencja Bp. Pom. Grzegorz Suchodolski jako Patronat Honorowy tego wyjątkowego wydarzenia. Na twarzach uczestników malował się uśmiech i radość, która udziela się wszystkim.

 

Na zakończenie orszaku przemówił do wszystkich Prezydent oraz Biskup Pomocniczy Grzegorz Suchodolski składając życzenia i dziękując wszystkim za liczne przybycie.  Dla wszystkich uczestników przygotowany był również ciepły posiłek, a dla uczty duchowej Chór Miasta Siedlce zaprezentował koncert kolęd.  Orszak Trzech Króli zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył ojciec Oblat z parafii św. Teresy w Siedlcach.

Po raz dziewiąty gospodarzami wydarzenia była Fundacja Nasza Szkoła oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Liczne grono współorganizatorów i osób wspierających siedlecki orszak przyczyniło się do kolejnego sukcesu, który zgromadził znaczne grono orszakowiczów.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia. W tym roku wyzwanie to podjęli wolontariusze, którzy czuwali nad porządkiem, rozdawali korony po siedleckich parafiach, gazety misyjne, specjalne naklejki z Aniołem Stróżem dla wszystkich uczestników. Sceny orszakowe odgrywane były przez Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Centrum Kultury i Sztuki oraz Grupę Teatralną „WITRAŻ” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach oraz ojcowie i rodziny wcielające się w rolę Królów, św. Rodziny, straży ojcowskiej. Pomoc przy organizacji orszaku udzielił też Domowy Kościół na czele jego lidera oraz Akcja Katolicka. Ogromną rolę co roku podejmują koordynatorzy siedleckich szkół podstawowych, którzy przygotowują szkolne delegacje dzieci, dzięki którym orszak staje się barwnym przedstawieniem, niosącym przesłanie Narodzenia Pańskiego. Orszakowi przewodniczył Jan Jaroszyński przyjaciel Orszaku i współorganizator tego wydarzenia, który pięknie poprowadził całe wydarzenie.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że kolejny Orszak Trzech Króli będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Liczymy na Państwa sugestie i nowe pomysły, które będzie można zrealizować w okrągłej dziesiątej edycji w 2023 roku.  Jeśli chcielibyście się podzielić własnymi doświadczeniami, czy pomysłami prosimy o przesłanie do nas wiadomości na adres: orszak.siedlce@gmail.com

Dziękujemy za tak liczne przybycie i widzimy się za rok!!!

Galeria ze zdjęciami – już wkrótce.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]