W dniu 6 stycznia 2019 roku w Siedlcach odbędzie się Orszak Trzech Króli. Jest to impreza religijna odbywająca się od 11 lat w wielu miastach Polski, a po raz szósty w Siedlcach.

Wydarzenie to gromadzi kilka tysięcy siedlczan, dlatego  do współpracy zapraszamy liczne szkoły, parafie, organizacje i ludzi dobrej woli, którzy zechcą zaangażować się w realizację tego wspaniałego dzieła.

Nad organizacją Orszaku Trzech Króli  czuwa Fundacja Nasza Szkoła oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach pod Patronatem Honorowym Biskupa Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Dwa sposoby pomagania

Przekaż darowiznę z dopiskiem: „Darowizna – OTK”

Przekaż Darowiznę online
Przekaż darowiznę tradycyjnie

Sponsoring

Wesprzeć organizację Orszaku można także poprzez sponsoring. Wybierając rodzaj pakietu promującego można zamieścić LOGO własnej firmy na:

Pakiet BRĄZOWY

500

Pakiet SREBRNY

1000

Pakiet ZŁOTY

1001i więcej

1. Zamieszczenie logo firmy na stronie Fundacji „Nasza Szkoła” http://www.fundacjanaszaszkola.pl
2. Zamieszczenie logo firmy na plakatach Orszaku Trzech Króli (200 szt.)

1. Zamieszczenie logo firmy na stronie Fundacji „Nasza Szkoła” http://www.fundacjanaszaszkola.pl
2. Zamieszczenie logo firmy na plakatach Orszaku Trzech Króli (200 szt.)
3. Zamieszczenie logo firmy na okładce śpiewnika rozdawanych uczestnikom marszu (1 000 szt.)
4. Zamieszczenie logo firmy na koronach rozdawanych uczestnikom marszu (3 500 szt.)

1. Zamieszczenie logo firmy na stronie Fundacji „Nasza Szkoła” http://www.fundacjanaszaszkola.pl
2. Zamieszczenie logo firmy na plakatach Orszaku Trzech Króli (200 szt.)
3. Zamieszczenie logo firmy na okładce śpiewnika rozdawanych uczestnikom marszu (1 000 szt.)
4. Zamieszczenie logo firmy na koronach rozdawanych uczestnikom marszu (3 500 szt.)
5. Zamieszczenie logo firmy lokalnej stronie Orszaku www.siedlce.orszak.org
6. Zamieszczenie oficjalnych podziękowań dla Firm wspomagających na zakończenie Orszaku Trzech Króli

WYBIERZ RODZAJ WSPARCIA I WESPRZYJ SIEDLECKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

KONTO: Bank Spółdzielczy w Siedlcach  05  9194  0007  0024  6365  2000  0010
– z dopiskiem: „SPONSORING – OTK”

Warunki prawne sponsoringu

Marka i wizerunek Sponsora

Niewątpliwie poprzez pełnienie funkcji sponsora wizerunek firmy nabiera szczególnego wyrazu. Rozpowszechniając swoją markę,  sponsor osiąga nie tylko pozytywny wizerunek ale także wpływa to na ilość realizowanych zamówień czy sprzedaż.

Ważne

Wybierając „sponsoring” – podpisujecie Państwo z Fundacją Nasza Szkoła umowę na podstawie której zawarte będą warunki współpracy obu stron. Firma będzie mogła prawo zaliczyć poniesiony wydatek do kosztów uzyskania przychodów.

Strony decydujące się na zawarcie tego typu umowy, powinny pamiętać o prawidłowym rozliczeniu podatku dochodowego oraz VAT związanego z czynnościami wykonywanymi w jej ramach.

Rozliczenie umowy przez sponsora

Sponsor uważany jest za nabywcę (nabywa usługę reklamową)   zatem z jego strony nie występuje konieczność wykazywania dochodu podlegającego opodatkowaniu. Ponadto wartość świadczenia pieniężnego poniesiona przez sponsora może zostać uznana przez niego za koszty uzyskania przychodów, w przypadku gdy wartość wspólnych świadczeń jest ekwiwalentna. Dlatego umowa zawiera określoną wartość świadczonych względem obu stron warunków współpracy równoważących się.

Sponsorowany czyli w tym przypadku Fundacja Nasza Szkoła prowadząca działalność gospodarczą jest czynnym podatnikiem podatku VAT i zgodnie z umową w zamian za otrzymane świadczenie zobowiązuje się do wykonania usług mających na celu promocję oraz reklamowanie sponsora.

Rozliczenie VAT przez sponsora

Podmiot będący czynnym podatnikiem VAT, który decyduje się na sponsoring finansowy nie będzie miał obowiązku odprowadzania z tego tytułu dodatkowego podatku  VAT, gdyż przekazanie pieniędzy nie stanowi przekazania towaru ani świadczenia usługi.  Ponadto nabywana usługa reklamowa, świadczona przez podmiot który sponsorujemy, jeżeli będzie służyła czynnościom opodatkowanym sponsora, wówczas  będzie on mógł odliczyć VAT naliczony wykazany na fakturze otrzymanej od sponsorowanego.

Treści dostarcza Portal TaxFin.pl