Katolicka Szkoła Podstawowa - Sztandar

Historia Fundacji Nasza Szkoła

Historia Fundacji Nasza Szkoła rozpoczyna się od jej powołana w 2002 roku. Jej członkowie wywodzą się z kręgu rodzin  z parafii św. Stanisława w Siedlcach. 8 marca 2004 roku uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Ideą, która przyświecała jej założeniu w pozyskiwaniu funduszy z 1,5%, było powstanie katolickiej szkoły podstawowej. Cel ten udało się zrealizować po nawiązaniu współpracy z Diecezją Siedlecką. W 2011 roku zaczęły funkcjonować Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach. Obecnie szkoła nosi nazwę Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Fundacja Nasza Szkoła ma trzy podstawowe cele

WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI I ROZWOJU KATOLICKICH SZKÓŁ W POLSCE

WSPARCIE INICJATYW I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI NARODOWYCH I CHRZEŚCIJAŃSKICH

UPOWSZECHNIANIE WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH ZE SPORTEM, KULTURĄ I SZTUKĄ

WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI I ROZWOJU KATOLICKICH SZKÓŁ

Główną misją Fundacji Nasza Szkoła jest wsparcie działalności i rozwój katolickich placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych i licea ogólnokształcące. Jej członkowie to osoby, które wywodzą się z kręgu rodzin z parafii pw. św. Stanisława w Siedlcach i to oni zapragnęli powołania takiej fundacji, która będzie wspierać i otaczać dzieci i młodzież szczególną troską kształcenia i wychowania w duchu katolickim.
Fundacja od momentu jej powołania w 2002 roku zrealizowała budowę i wspomaga prowadzenie Katolickiej Szkoły Podstawowej (wtedy jeszcze i gimnazjum) w Siedlcach, która zaczęła funkcjonować w 2011 roku. Szkoła realizuje założone cele, a jednocześnie otwarta jest na nowe dziedziny poszerzające wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży. Wychodzimy z założenia, że szkoła zaraz po rodzinie jest miejscem, gdzie nasze dzieci powinny kształtować się nie tylko pod kontem edukacyjnym ale też duchowym. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się dostrzeżone, a jego potencjał ukierunkowany na jego umiejętności i zdolności.

Szkoła umożliwia szereg zajęć dodatkowych rozwijających predyspozycje dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, kółkach czy innych formach integracyjno – rozwojowych, a także wchodzących w skład szkolnego programu, tj.: Szkolne Koło Caritas, języki obce, zajęcia tematyczne, edukacja medialna, akademia kreatywności, zajęcia sportowe, koło biblijne czy koło teatralne. Dużym zainteresowaniem cieszy się koło robotyki, a także zajęcia techniczne, gdzie dzieci uczą się gotować, majsterkować i szyć. Wszystko po to, aby każde dziecko mogło znaleźć dla siebie dziedzinę w której czuje się dobrze i chce rozwijać swoje talenty.

Pozyskane pieniądze przeznaczane są na realizację projektów mających na celu rozwój placówek edukacyjnych.

SIEDLCE  

   Wsparcie budowy katolickiego przedszkola

SIEDLCE

Wsparcie rozbudowy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego

BIAŁA PODLASKA

Budowa katolickiego oddziału przedszkolnego

SIEDLCE  

  Rozbudowa Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

WSPARCIE INICJATYW I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI NARODOWYCH I CHRZEŚCIJAŃSKICH

Orszak Trzech Króli

Fundacja od 2014 roku organizuje w Siedlcach „Orszak Trzech Króli”. Orszak jest imprezą wyjątkową, podkreślającą ważne dla naszego narodu i naszej diecezji wydarzenia. Wydarzenie to każdego roku licznie gromadzi  mieszkańców Siedlec i okolic. Jako fundacja przygotowujemy siedlecki orszak od strony organizacyjnej, logistycznej i zaopatrzeniowej, we współpracy w Urzędem Miasta oraz z błogosławieństwem Ks. Bpa. Kazimierza Gurdy. Staramy się, aby uczestnikom nie zabrakło materiałów wspomagających to wydarzenie.
Impreza angażuje grono osób tworzących siedlecki orszak, wolontariuszy, szkoły podstawowe, parafie, organizacje, firmy, a także darczyńców i sponsorów. Pokazuje, jak ważne i potrzebne są tego typu imprezy, które oprócz aspektu religijnego przyświecającego naszym działaniom, niesie także aspekt kulturowo-społeczny.

Kolejną inicjatywą, krórą fundacja wspiera i współorganizuje jest Koncert „Siedlce dla Jezusa” organizowany we współpracy w parafią p.w. Św. Jana Pawła II w Siedlcach oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji  w uroczystość Bożego Ciała. Jest to wspaniała okazja do ewangelizacji i integracji lokalnej społeczności. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Biskupa Diecezji Siedleckiej oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

UPOWSZECHNIANIE WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH ZE SPORTEM, KULTURĄ I SZTUKĄ

Fundacja pozyskuje środki dzięki 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych, z którego realizuje cele statutowe. Dzięki programowi „Asystent PIT”, którego właścicielem jest Fundacja Nasza Szkoła możemy wspierać wiele innych organizacji pożytku publicznego, do których należą:

WPŁAĆ DATEK NA REALIZACJĘ CELÓW FUNDACJI

DAR SERCA DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA ZAWSZE JEST WYNAGRADZANY

PRZEKAŻ DATEK

Dokumenty fundacji

Sprawozdania finansowe i merytoryczne

ROK 2023
  •