Orszak Trzech Króli

W Polsce po raz 11 przeszedł ulicami miast i miasteczek Orszak Trzech Króli. Siedlce włączyło się w to wydarzenie Objawienia Pańskiego po raz szósty.

Jak co roku organizatorzy zatroszczyli się o to, aby nie zabrakło koron, śpiewników, kolorowych kostiumów czy flag które uświetniły Orszak. Siedleckie szkoły podstawowe przygotowały grupy dzieci przebrane za dwórki i rycerzy poszczególnych Orszaków Trzech Króli. Warto wspomnieć o kilkutygodniowym przygotowaniu młodzieży i aktorów do odegrania poszczególnych scen orszakowych. W tym roku młodzież i aktorzy przygotowali klika scen mi.in. „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Brama Anielska” i „Pokłon Trzech Króli”. Poszczególne sceny zostały przygotowane przez młodzież a KSM, Teatr ES z CKIS oraz Grupę Harcerzy, Domowy Kościół i osoby indywidualne. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie tego pięknego wydarzenia.

2019-01-11T14:28:39+00:00
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki. Więcej informacji Tutaj ok, akceptuję