Siedlce zagrają dla Jezusa

Po rocznej przerwie do kalendarza wydarzeń religijno-kulturalnych wraca – Siedlce dla Jezusa – wieczór uwielbienia organizowany w uroczystość Bożego Ciała. 

Tegoroczne wydarzenie przypada 3 czerwca. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią będzie miało miejsce w plenerze – na parkingu przy kościele Świętego Józefa w Siedlcach – z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 19.00. Hasłem przewodnim wieczoru jest słowo zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Weź Dziecię i Jego Matkę”.

Organizatorzy przygotowują Wieczór Uwielbienia w dwóch odsłonach. W pierwszej części z akcentem muzyczno-wokalnym w oprawie zespołu uwielbieniowego „Gospel Rain”. W drugiej części przewidziana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji Kościoła i miasta Siedlce. Dodatkowo w czasie wydarzenia będą dawane świadectwa działania Boga.

Nabożeństwo będzie także doskonałym czasem modlitwy oraz by skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej. Spowiednicy będą dostępni w tym czasie w kościele św. Józefa.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej przy współpracy z Wspólnotą Jednego Ducha, Fundacją Nasza Szkoła, Parafią Jana Pawła II Siedlcach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup siedlecki J.E. ks. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Siedlce dla Jezusa plakat 2021

Spot promocyjny współorganizatora wydarzenia UM Województwa Mazowieckiego.