Orszak Trzech Króli w Siedlcach

„Dzień dziś wesoły!” – Pod takim hasłem już po raz dziewiąty odbędzie się w Siedlcach Orszak Trzech Króli.

Tradycyjnie 6 stycznia 2022, w święto Objawienia Pańskiego, orszak przejdzie ulicami Siedlec. W tej edycji na skróconej trasie.

Orszak rozpocznie J.E. Kazimierz Gurda modlitwą Anioł Pański na placu przed kościołem Św. Stanisława. Następnie Trzej Królowie wsiądą do królewskiego pojazdu i wyruszą w stronę siedleckiej katedry, aby pokłonić się Jezusowi w stajence. Na trasie orszaku uczestnicy będą mogli obejrzeć centralną scenkę – Dwór Heroda i walkę dobra ze złem.

Odgrywane podczas orszaku scenki będą przygotowywane przez wspólnoty Domowe Kościoła, rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, a także Teatralną Grupę „WITRAŻ” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Orszak poprowadzi znany siedlczanom konferansjer Pan Jan Jaroszyński w towarzystwie młodzieży, która przy wtórze instrumentów będzie śpiewać kolędy zachęcając do wspólnego kolędowania uczestników orszaku.

Na zakończenie orszaku przewidziany jest ciepły poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Zapraszamy także udziału w koncercie kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce, który uświetni tegoroczny Orszak Trzech Króli. Występ w katedrze siedleckiej w godzinach od 14:30 do 15:00, zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy Patronom Honorowym J.E. ks. Bpowi Kazimierzowi Gurdzie oraz Prezydentowi Miasta Siedlce Andrzejowi Sitnikowi, wszystkim grupom, wspólnotom, szkołom, wolontariuszom oraz jednostkom służb państwowych, którzy co roku angażują się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia i dbają o bezpieczeństwo. Dziękujemy także wszystkim osobom, które wspierają organizację materialnie i organizacyjnie.

W imieniu Zarządu, Rady oraz Pracowników Nasza Szkoła oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach życzymy wszystkim wszelkich Łask Bożych na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz uroczystość Objawienia Pańskiego, aby dany nam czas wykorzystać do budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku i zgody w rodzinach. Niech Dzieciątko Jezus zawsze będzie dla nas światłem i drogowskazem na drodze ku wieczności.

Organizatorzy Siedleckiego Orszaku Trzech Króli