6 stycznia 2023 roku ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Fundacji Nasza Szkoła razem z Katolicką Szkolę Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach pod patronatem Biskupa oraz Prezydenta Miasta Siedlce po raz dziesiąty organizuje to wyjątkowe wydarzenie.  Motywem przewodnim OTK 2023 będzie gwiazda, która przyświeca mędrcom, prowadząc ich do Nowonarodzonego Jezuska. Światło Objawienia Bożego ma przypominać nam, że Bóg na nas czeka, że przyszedł na ten świat po to, aby nas zbawić i dać nam życie.

Dołączając do Orszaku wyruszamy w tą symboliczną podróż razem z Trzema Królami w towarzystwie ludzi, którzy na ten czas opuszczą własne domy i wyjdą na ulice naszych miast i wiosek. W ten sposób duchowo łączymy się z wszystkimi, którzy pragną doświadczyć tego dnia płynącej od małego Dzieciątka Jezuska miłości, jedności i pokoju.

Orszak rozpocznie się Mszą Św. o godz.: 11:45 w kościele p.w. św. Stanisława w Siedlcach, po czym o godz. 13:00 ruszy tradycyjną trasą ulicą Piłsudskiego, dalej ulicą Wojskową obok Galerii do siedleckiej katedry. Na zakończenie orszaku na wszystkich uczestników czekać będą wyjątkowa niespodzianka oraz ciepły poczęstunek, którego organizatorem jest miasto Siedlce.

Uczestnikom orszaku przekazujemy także list od Jego Ekscelencji Księdza Biskupa – Kazimierza Gurdy

Drodzy Siedlczanie,

W naszym mieście już po raz 10 będziemy mogli uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Jest on organizowany przez Fundacje Nasza Szkoła i Katolicką Szkołę Podstawową w Siedlcach.  Odbywa się w Uroczystość Trzech Króli i nawiązuje do wydarzenia jakie miało miejsce po narodzinach Jezusa w Betlejem. Do miejsca w którym narodził się Jezus przybywają przedstawiciela krajów pogańskich, którzy poszukiwali prawdziwego Boga. A do Betlejem, jak to czytamy w Ewangelii,  prowadziła ich gwiazda.

Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Siedlcach są słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Słowa te nawiązują do historii Trzech Króli, opisanej w Ewangelii. Gwiazdą, która ich doprowadziła do Jezusa była wiara. Oni bowiem znali Pisma Starego Testamentu i z nich dowiedzieli się o zapowiedzi narodzin Mesjasza, który objawi prawdziwego Boga i wyzwoli z wszelkiej niewoli. Oni uwierzyli słowom zawartym w Starym Testamencie i dzięki wierze byli świadkami spełnienia się odczytanej zapowiedzi.

My również zostajemy wezwani, by i nam w naszym życiu towarzyszyła gwiazda wiary. By ona stale prowadziła nas do Jezusa, Bożego Syna, zapowiedzianego Mesjasza. By prowadziła nas do wspólnoty Kościoła, bo On w tej wspólnocie jest obecny w swym słowie i sakramentach świętych. Nie szukajmy Jezusa, naszego Boga i Zbawiciela poza Kościołem. On w Kościele pozwala się nam znaleźć.

Zapraszam dzieci i młodzież, wraz z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami, katechetami,  na Orszak Trzech Króli, na 6 stycznia, na godz. 11.00 do kościoła pod wezwaniem św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, na Mszę św., a po Mszy św. do przejścia wraz z orszakiem, który będzie towarzyszył, każdemu z Trzech Króli, do Katedry, gdzie będzie zakończenie Orszaku. Nie zapomnijmy o uczestniczeniu we Mszy św., ona jest w tym dniu najważniejsza.

Wszystkim z serca błogosławię.

Bp Kazimierz Gurda.

 

Widzimy się już wkrótce, dołącz do nas!