Serdecznie zapraszamy na spektakl „Pasja”, który niebawem wystawimy na deskach CKiS w Siedlcach. Przedstawienie prawdziwie porusza, wrażenia oraz emocje będą niezapomniane.

Miejsce: CKiS w Siedlcach ul. Swirskiego 31
Termin:
3 kwietnia 19:00
4 kwietnia 19:00
5 kwietnia 19:00

Bilety dostępne online pod adresem:

http://www.ckis.siedlce.pl/repertuar/spektakle/3728-pasja.html

Gorąco polecamy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

PASJA JEZUSA CHRYSTUSA w wykonaniu rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej to adaptacja tekstów biblijnych. Konstrukcja przedstawienia oparta jest o tradycyjną Drogę Krzyżową. Przez retrospekcję przywoływane są wydarzenia zapowiadające mękę i śmierć Jezusa. W warstwie kulturowej PASJA jest dramatem. Mamy tu zdradę, wyparcie się, spisek prowadzący niewinnego człowieka, głoszącego przesłanie miłości, na śmierć. W warstwie religijnej, misterium męki Jezusa jest przepełnione nadzieją na życie. W tematykę zbliżających się Świąt Zmartwychwstania wprowadzą widzów, wykonywane na żywo, tradycyjne pieśni pasyjne. Całość przedstawienia została przygotowana przez ludzi, których połączyła Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach. To już drugie działanie artystyczne pod hasłem „Rodzice dzieciom”. Tym razem, dzięki otwartym drzwiom CKiS, wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie się aktorów-amatorów szerszej publiczności oraz na pozyskanie środków na rozbudowę szkoły.

Zaprasza również Portal Podlasie24.pl:

https://siedlce.podlasie24.pl/kosciol/rodzice-uczniow-ksp-w-siedlcach-wystawia-pasje-jezusa-chrystusa-20230323125758