XI Orszak Trzech Króli w Siedlcach – zobacz jakie nowe wyzwania stawia przed nami!

Magiczna atmosfera Orszaku Trzech Króli 2024, zgromadziła mieszkańców Siedlec i okolic w niezwykle barwnym i radosnym świętowaniu uroczystości Objawienia Pańskiego. To niezwykłe wydarzenie, które przynosi ze sobą nie tylko radosną atmosferę wspólnego kolędowania, ale również wprowadza nas w głębokie refleksje nad duchowym wymiarem tych świąt.

Istotne przesłanie, jakie towarzyszyło rozpoczęciu Orszaku Trzech Króli, które podczas Mszy św. w kościele pw. Św. Stanisława w Siedlcach skierował do nas Biskup Grzegorz Suchodolski, podkreślając, że prawdziwym światłem, które symbolizuje gwiazda betlejemska jest dar Bożego Objawienia. To ten wyjątkowy i Boży dar sprawił, że w symbolice Orszaku Trzech Króli jest prawdziwe przesłanie dla nas wszystkich, aby odnaleźć drogę do prawdy i światła. Orszak Trzech Króli staje się dla nas inspiracją do podążania za tym światłem, które prowadzi nas ku pełni życia i zrozumienia.

Podczas XI Orszaku Trzech Króli odczuliśmy nie tylko powiew tradycji, ale także nutę nowoczesności i energię młodych „ciałem i duchem” ludzi, którzy współtworzyli i odtwarzali poszczególne scenki ewangeliczne rozgrzewając atmosferę wspólnego jasełkowania. Malownicze stroje, symboliczne rekwizyty oraz artystyczne wykonanie sprawiło, że przeżyliśmy podróż Trzech Króli jak własną.

Orszak to również czas podziękowań wszystkim, którzy włożyli serce i trud w jego organizację. Szczególne uznanie należy się dzieciom czynnie uczestniczącym w barwnym korowodzie jako piękne Dwórki i dzielni Rycerze jednego z orszaków Trzech Króli oraz ich rodzicom i opiekunom z siedleckich szkół podstawowych. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do niezawodnych partnerów i wszystkich wolontariuszy orszaku, darczyńców i sponsorów oraz władzy miasta, dzięki której orszak był bezpiecznym i przyjaznym miejscem wspólnego biesiadowania. Wasze wsparcie i zaangażowane sprawiło, że to święto stało się po raz kolejny niezapomniane, jednocząc naszą społeczność w magii chwili.

Orszak Trzech Króli to także czas refleksji nad własnym postanowieniem na nadchodzący rok. Wszyscy, niezależnie od wieku, znajdują w tym wydarzeniu coś dla siebie – od uroku barwnych korowodów, radosnego kolędowania i miłych niespodzianek dla najmłodszych po głębokie przemyślenia dla starszych. Niech ta chwila skłoni nas do refleksji nad tym, co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, aby uczynić świat lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Wyzwanie Orszakowe – niech Twoje działania staną się inspiracją dla innych!

Orszak Trzech Króli niech będzie inspiracją do podejmowania codziennych małych gestów dobra. Niech nasze serca otworzą się na potrzeby innych, a nasza hojność przyczyni się do budowania silniejszej społeczności. Niech dary, które ofiarowujemy każdego dnia, jak te Trzech Króli, przynoszą radość i światło nadziei każdemu, kto ich potrzebuje.

Mamy dla Ciebie, uczestniku orszaku, wyzwanie nie tylko kontynuować dzieło Trzech Króli, ale także być inspiracją dla innych. Postaw przed sobą cel codziennego dzielenia się życzliwością i hojnością wobec innych ludzi. To może być uśmiech dla przechodnia, pomoc potrzebującemu czy po prostu słowo wsparcia…

Podziel się z nami, co sprawiło, że uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli stało się dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem. Opowiedz o tym, co wzbudziło w Tobie największe emocje i jakie wydarzenia szczególnie przemówiły do Twojego serca. Ponadto, podziel się refleksjami na temat tego, w jaki sposób zamierzasz integrować te doświadczenia w swoim codziennym życiu. Czy inspiracje z Orszaku skłaniają Cię do podejmowania nowych działań, a może wpływają na Twoje podejście do relacji rodzinnych, czy społecznych lub Twoich wartości życiowych? Otwórz przed nami drzwi do swoich osobistych spostrzeżeń i planów na przyszłość, dzięki którym możemy razem czerpać z bogactwa doświadczeń Orszaku Trzech Króli.

Dzięki takim historiom możemy wzajemnie się inspirować i wspólnie budować piękniejszy świat. Orszak Trzech Króli to nie tylko jednorazowe wydarzenie – to zaproszenie do ciągłego odkrywania wartości, które możemy ofiarować innym i którymi możemy się dzielić każdego dnia!

Napisz do nas na adres e-mail: orszak.siedlce@gmail.com

Najciekawsze świadectwa, motywacje i inspiracje zostaną opublikowane na naszej stronie www.fundacjanaszaszkoal.pl

Do zobaczenia na kolejnym Orszaku Trzech Króli w Siedlcach.

Wkrótce opublikujemy galerię ze zdjęciami z Orszaku