Fundacja Nasza Szkoła została założona w 2002 roku z inicjatywy grupy małżeństw z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siedlcach. Założycielom zależało, by ich dzieci, a także inne, mogły chodzić do szkoły przyjaznej, bezpiecznej i wychowującej dzieci w duchu wartości katolickich.

W 2004 roku fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W zbieraniu środków na działalność pomaga program do wypełniania deklaracji podatkowych PIT dobry, o obecnej nazwie Asystent PIT.

Długo trwała zbiórka funduszy i poszukiwanie odpowiedniego budynku. Cel udało się zrealizować po nawiązaniu współpracy z Diecezją Siedlecką. Tak w 2011 roku powstała Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach. Obecnie Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Zakupiono wówczas budynek przy ulicy Sokołowskiej. Od początku budynek był przez Fundację remontowany. W 2013 roku rozpoczęto rozbudowę szkoły: najpierw o skrzydło sportowe, a potem o część dydaktyczną, kaplicę i aulę. Salę gimnastyczną, salę baletową z pomieszczeniami zaplecza udało się oddać do użytku w 2015 roku. A skrzydło południowe z salami lekcyjnymi, kaplicą, aulą i biblioteką w 2023 roku. Tym samym została zakończona rozbudowa budynku. Przed nami jeszcze prace przy budowie boisk oraz zagospodarowanie terenów zielonych przy szkole. Mamy plany, ale żeby je zrealizować potrzebujemy kolejnych środków.

W szkole uczy się około 300 uczniów. Klasy mają maksymalnie 18 osób. Szkoła umożliwia dzieciom rozwój ich zdolności poprzez dużą ofertę zajęć dodatkowych jak teatr, taniec, różne fakultety sportowe (basen, lekkoatletyka, koszykówka, szachy), zajęcia kulinarne i techniczne, informatyczne.

Fundacja nie ograniczyła się jedynie do wspierania szkoły w Siedlcach. Pomaga również w budowie i rozbudowie innych placówek oświatowych (przedszkole w Siedlcach, przedszkole w Białej Podlaskiej, Liceum w Siedlcach, Katolickie Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu i inne).

Fundacja wspiera również projekty kulturalne. Razem z Katolicka Szkołą Podstawową jest organizatorem Orszaku Trzech Króli w Siedlcach. Wsparła koncert Siedlce dla Jezusa oraz inicjatywę Stadion Młodych.

Dziękujemy Panu Bogu i dobrym ludziom za wiele dobra, które przez ponad 20 lat udało się zdziałać.

Twoje 1,5% to klucz do kontynuacja tych dzieł. Niech Twój podatek będzie kolejną cegiełką wspierającą tą misję. Przekaż go teraz. Wspólnie zbudujemy o wiele więcej.

Nr KRS to:

0000147428