GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZE ZDJĘCIE SPACERU ORSZAKOWEGO

Orszak Trzech Króli A.D. 2021 odbędzie się w nowy, bardziej kameralny sposób. Mamy nadzieję, że z iskrą, która rozpali serca uczestników.

Na tyle ile sytuacja nam pozwoli chcielibyśmy podjąć wyzwanie organizacji ÓSMEGO Orszaku Trzech Króli w Siedlcach pod hasłem: „Panu dzięki oddawajmy”.

Fundacja Orszak Trzech Króli przygotowały w czasie panującej epidemii nowe propozycje nie przekraczające bezpiecznych zasad do których jesteśmy wszyscy zobowiązani.

Zachęcamy do zapoznania się z tą wspaniałą inicjatywę, która niesie piękne przesłanie oddawania Bogu dziękczynienia w każdej sytuacji, nie tylko wtedy kiedy jest nam dobrze, ale przede wszystkim w tych trudnych momentach.

Orszak Trzech Króli
ZOSTAŃ SPONSOREM ORSZAKU

Rodzinny spacer orszakowy

Za zgodą Księdza Biskupa oraz Prezydenta Miasta Siedlce – zachęcamy także do osobistego odbycia Orszaku Trzech Króli w gronie rodzinnym lub indywidualnie w formie Spaceru Orszakowego. To alternatywa, która możliwa jest do realizacji nie przekraczając zaleceń panujących w czasie epidemii.

 1. Spacer Orszakowy dedykowany jest dla Rodzin, jako forma rodzinnej gry terenowej polegająca na przejściu trasy dotychczasowego Orszaku ulicami Siedlec w celu przeżycia wydarzenia w nowy bardziej osobisty sposób.
 2. Na tradycyjnej trasie Orszaku prowadzącej ulicą Piłsudskiego przez ulicę Wojskową i dale do siedleckiej katedry, w miejscach gdzie dawniej odbywały się sceny orszakowe, rozstawimy tablice orszakowe z ciekawymi informacjami o historii Orszaku i historii Zbawienia. Zajadą się też tam zadania i pytania do krzyżówki orszakowej, która zamieszczona będzie w mapce orszakowej (mapkę można pobrać we własnej parafii lub wydrukować ze strony Organizatora – patrz punkt 7 – Mapka Orszakowa).  Każdy indywidualnie bądź w gronie najbliższych będzie mógł odbyć osobisty Orszak na wzór Trzech Króli.
 3. Rodziny, które zgłoszą chęć udziału w zabawie konkursowej i prześlą do Organizatora poprze Formularz Orszakowy zdjęcie z odbytego spaceru orszakowego oraz prawidłowe hasło z krzyżówki dołączą do konkursu „SPACER ORSZAKOWY – Siedlce 2021”.  Laureaci Konkursu wybierani będą poprzez głosowanie na najciekawszy strój orszakowy. Do wygrania cenne NAGRODY!

W razie pytań, prosimy o kontakt na maila oszak@fundacjanaszaszkola.pl

 

Pandemia nie odpuszcza, dlatego w tym roku inaczej niż dotychczas będą wyglądały obchody Święta Trzech Króli. Przewodniczący Rady Fundacji Orszak Trzech Króli Piotr Giertych powiedział, że przez obecną sytuację związaną z koronawirusem nastąpi zmiana formuły dorocznego wydarzenia.

Organizatorzy przygotowali, w czasie panującej epidemii, nową propozycję nie przekraczającą bezpiecznych zasad, do których jesteśmy wszyscy zobowiązani. Każdy uczestnik orszaku zaproszony jest do odbycia indywidualnie lub w gronie najbliższych Spaceru Orszakowego.

Do podstawowych zasad jakie każdy z nas zobowiązany jest dostosować się należą:

 • nie gromadzenie się w jednym punkcie orszakowym, zachowując dystans od innych rodzin uczestniczących w spacerze orszakowym
 • w sytuacjach, kiedy widzimy rodzinę w punkcie orszakowym zobowiązani jesteśmy poczekać, aż dana rodzina, czy osoba odejdzie
 • w razie sytuacji, kiedy podchodzą inne osoby, pomimo, że jeszcze stoimy przy danym punkcie orszakowym zabezpieczmy się maseczką
 • nie dotykania tablic orszakowych

Zasady te nie są, po to, aby nas ograniczać, ale po to, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dbajmy o siebie nawzajem.

START orszaku to kościół parafialny lub własny dom (w parafiach dostępne będą śpiewniki i inne gadżety orszakowe przygotowane dla rodzin, chcących czynnie uczestniczyć w spacerze orszakowym oraz „mapki orszakowe”, które pobrać można także na stronie lokalnego organizatora Fundacji Nasza Szkoła – patrz punkt 8 – Mapka Orszakowa).

TRASA orszaku to wyznaczone na terenie miasta punkty orszakowe – gdzie zainstalowane zostaną ww. Tablice Orszakowe (trasa orszaku poniżej)

FINAŁ orszaku to oddanie pokłonu przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji w katedrze.

Trasa  Spaceru Orszakowego


Punkty Orszakowe: 

–  START SPACERU ORSZAKOWEGO – plac przy „Muzeum Regionalnym”  – na przeciwko Kościoła św. Stanisława.
II – DROGA MARYI I JÓZEFA oraz GOSPODA – plac gen. Władysława Sikorskiego
IIIDWÓR HERODA oraz WALKA DOBRA ZE ZŁEM – plac przy pomniku Św. Jana Pawła II
IV BRAMA ANIELSKA – skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i ul. Wojskowej
 PASTERZE i SZOPKA – plac kościelny siedleckiej katedry
Pokłon przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji w katedrze.

ZOBACZ MAPĘ ORSZKOWĄ ONLIE

Proponujemy aby Spacer Orszakowy trwał od 1 stycznia do 6 stycznia 2021 roku ze względu na ryzyko pojawienia się ewentualnych skupisk rodzin uczestniczących w orszaku. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać dla siebie odpowiedni moment na odbycie osobistego Orszaku, którego celem będzie oddanie pokłonu przed Najświętszy Sakrament, w którym na każdego z nas czeka żywy i prawdziwy Jezus.

W czasie orszaku A.D. 2021 prowadzimy zbiórkę na  „Rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach”

Zasady przeprowadzenia zbiórki:
– Zbiórka prowadzona będzie na terenie siedleckiej katedry w czasie trwania orszaku od 1 stycznia do 6 stycznia 2021. Każdy uczestnik siedleckiego orszaku będzie mógł ofiarować dobrowolną ofiarę do przygotowanej skrzyni z oznaczeniem celu zbiórki i daty;
– Skrzynia będzie umieszczona w siedleckiej katedrze w bocznej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, tak, aby ofiara składana, była także symbolem naszej indywidualnej ofiary jako naszego daru;
– Darowizny można również wpłacać online poprzez stronę internetową https://fundacjanaszaszkola.pl/darowizna-payu/  lub bezpośrednio na konto: konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010 z dopiskiem: „Darowizna na rozbudowę szkoły”

SPACER ORSZAKOWY
konkurs

Rodziny, które zechcą podzielić się z nami odbytym Spacerem Orszakowym 2021 mogą dołączyć do konkursu „SPACER ORSZAKOWY – Siedlce 2021″.

 1. Wybierz się na szlak według mapki i zrób zdjęcie w stroju orszakowym  przy jednym z punktów. Im bardziej oryginalny, własnoręczny strój orszakowy tym większa szansa wygranej. Zdjęcie może być indywidualne lub rodzinne. Korony i śpiewniki są dostępne w siedleckich parfiach. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można znaleźć inspirację do orszakowego stroju.
 2. Zdjęcie prześlij przez formularz konkursowy do 15 stycznia 2021. Przejście do formularza konkursowego…
 3. Następnie wejdź na stronę, gdzie będzie odbywać się głosowanie na najciekawsze zdjęcie.  Oddanie głosów na najciekawsze zdjęcie będzie możliwe już od  7 do 30 stycznia. Wejście na stronę głosowania…
 4. Uczestnicy, których zdjęcie uzyska największą liczbę głosów, otrzymają cenne nagrody w tym laptopy, gry edukacyjne oraz słodkie upominki
 5. Uwaga! Orszak już się rozpoczął więc nie czekaj, tylko ruszaj w drogę. Powodzenia.

Uwaga: Krzyżówkę orszakową można pobrać na stronie Organizatora w zakładce Mapka Orszakowa (patrz punkt 8 Mapka Orszakowa)- w której znajdziemy także trasę spaceru oraz informacje na temat prowadzonej zbiórki orszakowej.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj REGULAMIN konkursuREGULAMIN konkursu

Każdy podróżnik, zanim wyruszy w podróż wcześniej się do niej przygotowuje.

Podróż Trzech Królów była bardzo długa i niebezpieczna, ale mieli oni poczucie, że ich wyprawa jest bardzo ważna. Wędrując ich śladami możemy doświadczyć podobnych przygód. Zadaniem dla nas jako Uczestników Orszaku Trzech Króli jest odwiedzenie pięciu punktów orszakowych na wskazanej poniżej trasie. Nikt nie wie, jak ta podróż wpłynie na nasze codzienne życie, ale wiemy, że wytrwali spotkają się z kimś bardzo ważnym. Na końcu tej podróży zastanów się już teraz co ofiarujesz Małemu Jezuskowi, który czeka na Ciebie.

Przewodnik dla orszakowicza!

Każdy Uczestnik spaceru orszakowego, aby dobrze wyposażyć się w tą niezmiernie ciekawą podróż powinien zabrać ze sobą:

  1. Dobry humor i entuzjazm, że to co najlepsze jeszcze przed nami…
  2. Ciepłe ubranie, najlepiej na cebulkę, bo trasa jest nieprzewidywalna…
  3. Pomysł na ciekawy strój orszakowy, aby spacer orszakowy był kolorowy …
  4. Mapkę Orszakową, która na trasie siedleckiego orszaku poprowadzi do nas do pięciu punków orszakowych, aby każdy kto wyruszy drogę dotarł co najważniejszego jej celu …
  5. Mirrę, Kadzidło i Złoto – jak Trzej Królowie, którzy nieśli ze sobą najcenniejsze ofiary, tak i my możemy już teraz pomyśleć co ofiarujemy Bogu na ten nowy 2021 rok…

Każdy Uczestnik Spaceru Orszakowego, aby wziąć udział w Konkursie Orszakowym musi:

Głosowanie na Uczestnika orszaku odbędzie się już od 7 stycznia od godz.: 12:00  do 30 stycznia do godz. 12:00 na stonie Fundacji Nasza Szkoła https://fundacjanaszaszkola.pl/orszak-konkurs-glosowanie/.

Data głosowania została w trakcie organizacji zmieniona ze względu na mozliwość oddawania głosów na Uczestników konkursu. Zmiana została dokonana w dn. 05.01.2021 roku zgodnie z zasadami regulaminu odnośnie § 12 ust. 2 „Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu, jeżeli nie wpłynie ona na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Zmiany postanowień niniejszego Regulaminu wchodzą w życie od dnia następnego po dniu zamieszczenia ich na stronie konkursowej.”

Mapka Orszakowa to niezbędny element spaceru orszakowego.  Zawiera trasę orszaku z naniesionymi punktami orszakowymi na terenie miasta, diagram krzyżówki orszakowej oraz cel zbiórki orszakowej. 

Mapki dostępne będą w postaci papierowej w siedleckich parafiach oraz w formę elektronicznej do pobrania na naszej stronie.

Zobacz też mapę Google z trasą siedleckiego Spaceru Orszakowego 1-6 stycznia 2021

[addcontestants id=38 showcontestants=0 displayform=0 showrules=0]

Szczegóły Konkursu w punkcie 4. Konkurs – „SPACER ORSZAKOWY – Siedlce 2021”

Zobacz zdjęcia z 2020 roku, kiedy Orszak Trzech Króli podążał przez ulice naszego miasta.

Orszakowy Challenge Kolędowy to inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. W czasie Covid-19, używając mediów społecznościowych, połączymy całą Polskę łańcuszkiem pięknych kolęd. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania. W nagraniu powinny wystąpić minimum dwie osoby, ale zachęcamy, aby występowały całe rodziny, parafie, szkoły i inne dowolne grupy. Związku z Covid-19 film może zostać nagrany poprzez komunikację internetową (np. Zoom, Skype), gdzie na różnych ekranach osoby zaśpiewają wspólnie. Sposób wykonania jest dowolny i liczymy na kreatywność uczestników Challenge’u (inscenizacja, rekwizyty, stroje, itp.). Film musi jednak nawiązywać do tradycji i obrzędów chrześcijańskich, idei miłości, pokoju i dobra. Nagranie nie powinno być dłuższe niż 5 minut, a kolęda musi być wykonana przez osoby występujące w filmiku. Uczestnik musi posiadać pełne prawa autorskie do ścieżki dźwiękowej, której używa. W razie potrzeby instrumentalną wersję kolęd można pobrać za darmo na stronie: http://orszak.org/swietujmy/koledujmy/koledy-orszaku-trzech-kroli-5.html w wysokiej jakości dźwięku. Na końcu każdego filmu wykonawcy nominują kolejną grupę osób do nagrania kolędy. Nagranie umieszczamy na swoim profilu dowolnego medium społecznościowego (Facebook, Twitter, Instagram). Konieczne jest oznaczenie go hasztagiem: #KoledujmyRazem w opisie lub tytule filmiku. Sugerujemy, aby zamieszczać nagrania od 01.12.2020 r. do 2.02.2021 r. W czasie Covid-19 wspólny śpiew będzie dla nas nadzieją na nowe życie, którego narodziny właśnie świętujemy. Dla chętnych organizowany jest konkurs kolędowy – nagraj filmik: „Jemu wdzięcznie przygrywajcie” i zostań gwiazdą TV. Szczegóły znaleźć można pod linkiem: http://orszak.org/konkursy/konkurs-koledowy—nagraj-filmik-jemu-wdziecznie-przygrywajcie-i-zostan-gwiazda-tv-56.html.

Orszak Kolęd – Święty Wieczór to spotkanie kolędowe, które odbywa się w wieczór poprzedzający uroczystość Objawienia Pańskiego. Święte Wieczory to stara polska tradycja, polegająca na gromadzeniu się i wspólnym śpiewaniu kolęd w okresie od Narodzenia Pańskiego do uroczystości Epifanii. Fundacja Orszak Trzech Króli promuje śpiewanie kolęd w gronie rodzinnym i wraz ze znajomymi. O ile sytuacja epidemiczna nam pozwoli, chcemy, aby odbyło się wiele takich wieczorów w różnych parafiach, domach kultury, szkołach, itp. W tym samym czasie tysiące osób w Polsce może śpiewać ku czci Dzieciątka nasze tradycyjne kolędy.

Termin: 5 stycznia 2021 r., w godzinach od 17:00-20:00 (o 19:00 chcemy wspólnie śpiewać kolędę „Mędrcy Świata”).

Możliwy scenariusz: Rozdanie koron i śpiewników; odczytanie Ewangelii św. Mateusza: 2,1-12; śpiew kolęd; odczytanie fragmentu wypowiedzi Ojca Świętego; śpiew kolęd z podziałem na grupy (dzieci, młodzież, kobiety, mężczyźni, mamy, ojcowie); podziękowania i zakończenie.

Zgłaszanie: Formularz zgłoszeniowy jest dostępnym pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1LaBLdLDQpvqc0Wrk6-VhL2K5bzQ-cXPsLBb0maS9xBg/viewform?edit_requested=true.

Już teraz ZAGŁOSUJ na Uczestnika Spaceru Orszakowego.

Głosowanie trwa od 7 stycznia 2021 roku od godz.: 12:00 do 30 stycznia 2021 roku do godz.: 12:00. Na każdego z Uczestników moża wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mailowego. Uczestnicy, którzy zdobędą największą ilość głosów otrzymają cenne nagrody.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na stronie Fundacji Nasza Szkoła 1 lutego 2021 roku o godz. 12:00

Wejdź na GŁOSOWNIE tutaj <https://fundacjanaszaszkola.pl/orszak-konkurs-glosowanie/>

Wyniki konkursu

Wszystkie poprawnie oddane głosy będą zakwalifikowane jako ważne, natomiast głosy, które naruszają zasady regulaminu, zostaną odrzucone decyzją niezależnej Komisji Konkursowej. O laureatach konkursu poinformujemy 1 lutego po podliczeniu głosów i weryfikacji ich poprawności na stronie www.fundacjanaszaszkola.pl

Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i serce włożone w każdą inicjatywę podejmowaną na rzecz szerzenia kultury, dzieł ewangelizacyjnych dla dobra innych.

W razie pytań, prosimy o przesłanie wiadomości na nasz email orszakowy: orszak@fundacjanaszaszkola.pl

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA ORSZAK